WITAM  -  na stronie internetowej

Witam na swojej stronie internetowej w której znajdą Państwo niezbędne informacje dotyczące mojej osoby i wykonywanej przeze mnie Pracy. Dzięki temu serwisowi będą Państwo na bieżąco informowani o tym co robię i co sądzę o najistotniejszych sprawach dla naszego regionu. 
Tych Państwa, którzy chcą zapoznać się z efektami mojej pracy parlamentarnej i działalności społecznej zapraszam do częstego zaglądania na tę stronę internetową.

 AKTUALNOŚCI - 2007 r.
  VII Kadencji Senatu RP

  

Szanowni Państwo.

Rada Unii Europejskiej zdecydowała o ostatecznym terminie otwarcia granic lądowych dla Polski i 8 innych nowych państw UE. Nastąpi to w nocy z 20 na 21 grudnia tego roku. W naszym regionie 20 grudnia o godzinie 23:00 w Golińsku odbędzie się uroczyste otwarcie granic z Czechami w ramach układu Schengen.

Ogromnie się cieszę że doczekaliśmy się czasów o których marzyli już nasi pradziadkowie, czyli zlikwidowanie granic. Dzięki otwarciu granic powiedzenie "globalna wioska" wymyślone w latach 60-tych przez Marshalla McLuhana nabiera już nie tylko wymiarów komunikacji elektronicznej.

Poniżej zamieszczam informacje, które pomogą państwu zrozumieć jak będą teraz funkcjonowały przejścia graniczne oraz krótki rys historyczny układu z Schengen.

PLIK DO POBRANIA

22 grudnia 2007
  • Senator Roman Ludwiczuk uczestniczył w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez Przewodniczącą Rady Miasta Wałbrzycha Panią Agnieszkę Kołacz-Leszczyńską. Spotkanie odbyło się w PSP nr 21. Dzieci dla których została zorganizowana ta uroczystość spędziły ten czas bawiąc się i tańcząc, a z rąk Mikołaja otrzymały wielkie paczki.
  • Senator uczestniczył w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym we Wspólnocie Samorządowej "Biały Kamień" przez Pana Ryszarda Nowaka. Spotkanie upłynęło w świątecznej atmosferze, przy dźwięku kolęd i składaniu sobie wzajemnie życzeń świątecznych i noworocznych.
  • Senator Roman Ludwiczuk wraz z innymi parlamentarzystami, Prezydentem Miasta Piotrem Kruczkowskim oraz Starostą Powiatowym Augustynem Skrętkowiczem, uczestniczyli w Wigilii zorganizowanej dla członków Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w Hotelu Maria. Obecni goście przy granych na żywo kolędach składali sobie życzenia świąteczne i noworoczne.

18 grudnia 2007
Senator został zaproszony na uroczyste podsumowanie konkursu pt: "Kultywowanie kulinarnych tradycji świątecznych w powiecie wałbrzyskim", które odbyło się w Starostwie Powiatowym. W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział gospodynie z 9 gospodarstw agroturystycznych. Wszystkie osoby biorące w nim udział zostały nagrodzone. Spotkanie odbyło się w świątecznej atmosferze, przy suto zastawionych stołach. Goście obecni na uroczystości mieli okazję spróbować różnego rodzaju potraw jak również kupić ozdoby świąteczne.

6 grudnia 2007
Senator uczestniczył w zabawie mikołajkowej zorganizowanej przez Radnego Ryszarda Nowaka oraz Radę Wspólnoty Biały Kamień. Mikołaj wraz z Prezydentem Miasta i Senatorem wręczali 200 dzieciom paczki.

4 grudnia 2007
Senator RP Roman Ludwiczuk w dniu Św. Barbary- patronki górników, uczestniczył w uroczystym odsłonięciu Pomnika Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego przy Alei Wyzwolenia. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Kościele pw. Św. Aniołów Stróżów, następnie górnicy w strojach galowych oraz zaproszeni goście m.in. przedstawiciele Stowarzyszenia Budowy Pomnika Górnictwa Wałbrzyskiego, parlamentarzyści oraz duchowieństwo, przeszli ulicami Wałbrzycha w uroczystym pochodzie pod pomnik upamiętniający górniczą historię Wałbrzycha. Senator Roman Ludwiczuk odczytał przemówienie, następnie poprosił o uroczyste przecięcie wstęgi Pana Grzegorza Zalewskiego ze Stowarzyszenia Budowy Pomnika oraz Pana Jerzego Kosmatego-kustosza Muzeum Przemysłu i Techniki w Wałbrzychu. Senator od stycznia 2007 roku wspierał i pomagał Stowarzyszeniu w realizacji tego przedsięwzięcia. Forma pomnika to siedmiu górników wychodzących z podziemnego wyrobiska będących symbolem dziesiątek tysięcy ludzi wydobywających węgiel przez setki lat. Powstały pomnik będzie nie tylko historyczną pamiątka, ale i miejscem refleksji dla wałbrzyszan.

              
   
              


2 grudnia 2007
W kościele Św. Jerzego w Wałbrzychu o godz. 12:30, Senator uczestniczył w uroczystej Mszy Św. w intencji wałbrzyskich górników. Organizatorem mszy był Prezydent Miasta Wałbrzycha oraz wałbrzyski oddział "Solidarność". Po mszy odbył się poczęstunek w sali parafialnej. Senator przy wspólnym stole rozmawiał z górnikami o ich przeszłości i teraźniejszych problemach.

28 listopada 2007
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Komisji Spraw Unii Europejskiej i zabierał głos na temat: Projektu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie statystyki europejskiej.

27 listopada 2007
Senator uczestniczył w spotkaniu członków Komisji Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą z Ambasadorem RP na Białorusi Panem Tadeuszem Pawlakiem.

24 listopada 2007
Senator został zaproszony na Mistrzostwa Dolnośląska w Szachach Szybkich. Mistrzostwa trwały dwa dni. Senator ufundował nagrody na 3 pierwsze miejsca.

21 listopada 2007
Senator uczestniczył w Komisji Spraw Unii Europejskiej

20 listopad 2007
Senator spotkał się z Burmistrzem Jedliny Zdrój Leszkiem Orplem. Rozmowy dotyczyły planów rozwoju gminy.

19 listopada 2007
Prezydent Piotr Kruczkowski zaprosił parlamentarzystów na spotkanie. W ratuszu pojawili się zaprzysiężeni parlamentarzyści z naszego okręgu wyborczego: Monika Wielichowska, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Anna Zalewska, Roman Ludwiczuk ,Zbigniew Chlebowski, Waldemar Wiązowski, Tomasz Smolarz, Henryk Gołębiewski i Stanisław Jurcewicz. Prezydent złożył im serdeczne gratulacje, omówił bieżące problemy miasta i każdemu wręczył katalog zadań, które mają kluczowe znaczenie dla Wałbrzycha. Należy do nich odzyskanie praw powiatu, budowa obwodnicy, rewitalizacja starego miasta i usuwanie szkód górniczych, rozwój Strefy Aktywności Gospodarczej Poniatowa oraz budowa kompleksu sportowo - rekreacyjnego na Białym Kamieniu.

11 listopada 2007
Senator Roman Ludwiczuk wraz z innymi parlamentarzystami wziął udział w tradycyjnym przemarszu z okazji 89 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Senator złożył również kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości na Placu Kościelnym.

6 listopada 2007
Senator został zaproszony do udziału w IV Forum Osób Niepełnosprawnych zorganizowane przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Osób Niepełnosprawnych Zasadniczej Szkoły Specjalnej w Wałbrzychu. Spotkanie odbyło się w Zamku Książ i dotyczyło zagadnień związanych z tolerancją. Konferencji towarzyszyła wystawa prac osób niepełnosprawnych.

ARCHIWUM WIADOMOŚCI
   » VII Kadencji Senatu RP   rok: | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 |
   » VI Kadencji Senatu RP

 

   Copyright © Roman Ludwiczuk
   Wszelkie prawa zastrzeżone

statystyka

strona główna  |  do góry  |