WITAM  -  na stronie internetowej


Witam na swojej stronie internetowej w której znajdą Państwo niezbędne informacje dotyczące mojej osoby i wykonywanej przeze mnie Pracy. Dzięki temu serwisowi będą Państwo na bieżąco informowani o tym co robię i co sądzę o najistotniejszych sprawach dla naszego regionu. 
Tych Państwa, którzy chcą zapoznać się z efektami mojej pracy parlamentarnej i działalności społecznej zapraszam do częstego zaglądania na tę stronę internetową.

 AKTUALNOŚCI - 2011 r.
  VII Kadencji Senatu RP

27.07.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wraz z Marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem przebywali na gali finałowej XV Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. W festiwalu brało udział ponad 1500 uczestników z różnych stron świata między innymi: z Australii , USA , Kanady , Europy. Podczas festiwalu odbyły się spotkania z uczestnikami, którzy opowiadali o swoich przeżyciach , wrażeniach - niejednokrotnie dla wielu z nich był to pierwszy kontakt z krajem ich rodziców, dziadków. Następny festiwal odbędzie za 3 lata na, który już zapraszał Pan Marszałek.

  


27.07.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wziął udział w kolejnym posiedzeniu Komisji Spraw Unii Europejskiej. Było to wspólne posiedzenie z Komisją Gospodarki Narodowej. Zapoznano senatorów z projektem w sprawie realnych i potencjalnych źródeł finansowania celów strategii "Europa 2020" w świetle założeń do wieloletnich ram finansowych UE na lata 2014-2020.


23.07.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w IX edycji Mistrzostw Polski w Drezynowaniu. Zaproszeni goście mogli zmierzyć się z czasem podczas zawodów na drezynie ręcznej oraz skorzystać z jazd rekreacyjnych drezynami spalinowymi i ręcznymi. Zabawę rozpoczął wyścig drużynowy w kategorii VIP. Dla zwycięzców przewidziano nagrody. W tym roku bawiono się w klimacie PRL, nie zabrakło dodatkowych atrakcji - między innymi wystaw poświęconych tamtej epoce oraz pokazów filmów.

  


22.07.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w inauguracji Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych 2011. Uroczystość odbyła się w Zamku Książ. Światowe Letnie Igrzyska Polonijne organizowane są już po raz XV. Sportowcy będą rywalizować ze sobą już od soboty 30 lipca. Zawody będą rozgrywane we Wrocławiu, Krzyżanowicach, Sobótce. W Zamku Książ zostaną rozegrane mecze szachowe. Tegoroczne, XV Światowe Letnie Igrzyska Polonijne będą rozgrywane w 28 dyscyplinach między innymi: badminton, plażowa piłka nożna, bowling, brydż, duatlon, ergometry, golf, jeździectwo, kajakarstwo, kolarstwo MTB, kolarstwo szosowe, koszykówka, lekkoatletyka, łucznictwo, piłka nożna, siatkówka, pływanie, ringo, siatkówka plażowa, szachy, szermierka, tenis stołowy, turniej rodzinny. Na spotkaniu byli obecni między innymi: Marszałek Województwa Dolnośląskiego - Rafał Jurkowlaniec oraz Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego - Andrzej Kraśnicki.

     

fot. www.walbrzyszek.com 


21.07.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w obchodach Święta Policji, która jak co roku odbyła się w Sali Maksymiliana w Zamku Książ. W tym roku obchodzona była 92. rocznica powołania Policji Państwowej.
Podczas uroczystości zostały przyznane nominacje na wyższe stopnie oficerskie. Senator RP wręczył kwiaty oraz list gratulacyjny nowo mianowanemu komendantowi policji Ryszardowi Błażnikowi. Na uroczystości obecni byli także samorządowcy oraz przedstawiciele wałbrzyskich firm i instytucji. Po oficjalnych obchodach na uczestników uroczystości czekał poczęstunek.

        

fot. www.walbrzyszek.com 


6-7.07.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w 80. posiedzeniu Senatu RP. Podczas posiedzenia następujące ustawy zostały przyjęte bez poprawek: o żegludze śródlądowej, o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe, o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, o ratyfikacji Umowy między Rzecząpospolitą Polską a Wyspą Man w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w odniesieniu do przedsiębiorstw eksploatujących statki morskie lub statki powietrzne w transporcie międzynarodowym, podpisanej w Londynie dnia 7 marca 2011 r. Senatorowie przyjęli poprawki do następujących ustaw: o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania oraz niektórych innych ustaw, o czasie pracy kierowców oraz ustawy o transporcie drogowym, o Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz ustawy o Rzeczniku Praw Dziecka.


07.07.2011
W dniach od 30 lipca do 7 sierpnia 2011 roku odbędą się na Dolnym Śląsku XV Światowe Letnie Igrzyska Polonijne. Senator RP Roman Ludwiczuk jako wiceprzewodniczący senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami Zagranicą od samego początku wspierał ideę imprezy, która integruje sportowe środowisko polonijne. W Igrzyska weźmie udział ok. 1500 sportowców w 27 dyscyplinach. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent RP Bronisław Komorowski. W związku z organizacją Igrzysk Polonijnych w dniach od 23 do 28 lipca br. w Zamku Książ odbędzie się XXI Światowy Polonijny Sejmik Olimpijski zwołany przez Polski Komitet Olimpijski (Senator Ludwiczuk jest członkiem Zarządu PKOl). Program Sejmiku podzielony jest na 5 części: merytoryczną, sportową, turystyczną, towarzysko-rozrywkową i rekreacyjną. W obradach wezmą udział przedstawiciele polskich i polonijnych środowisk sportowych w świecie, działacze klubów i organizacji polonijnych, dziennikarze polonijni, byli sportowcy, absolwenci polskich uczelni sportowych, a także sympatycy polonijnego sportu. 
Wydarzenie na podobną skalę w Wałbrzychu miało miejsce we wrześniu 2005 roku kiedy w Zamku Książ z inicjatywy ówczesnego wiceprezydenta Wałbrzycha – Romana Ludwiczuka zorganizowana została cześć Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii.


05.07.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w czterech kolejnych posiedzeniach Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Na posiedzeniach rozpatrywano wnioski o zlecenie zadań o charakterze programowym w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą. Zapoznano także zgromadzonych senatorów z informacją o rezultatach III Międzynarodowej Konferencji Młodych Liderów Polonijnych „Quo vadis” w Toronto. Podczas obrad Komisji, Polski Komitet Olimpijski, przedstawił program polonijny podczas XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie oraz informację o stanie przygotowań do XXI Światowego Polonijnego Sejmiku Olimpijskiego 2011 w Zamku Książ.


05.07.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z Pawłem Isańskim – członkiem Wałbrzyskiego Stowarzyszenia Motocyklowego „Chełmiec”. Panowie rozmawiali o rozwoju sportu w mieście ze szczególnym uwzględnieniem dyscypliny motocyklowej. Rozmowa dotyczyła organizacji przedsięwzięć z wykorzystaniem naturalnych warunków geograficznych Wałbrzycha, m.in. hałdy pokopalnianej. Poruszono również kwestię budowy małego stadionu żużlowego, na którym swych sił mogliby spróbować młodzi adepci sportu motorowego.


04.07.2011
Senator Roman Ludwiczuk wraz z Posłanką Izabelą Katarzyną Mrzygłocką zorganizowali konferencję dotyczącą Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. W spotkaniu uczestniczyło ok. 70 osób. Podczas spotkania wyświetlono multimedialną prezentację dotyczącą Prezydencji. Uczestnicy spotkania otrzymali foldery i materiały dotyczące Prezydencji.


01.07.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w Zgromadzeniu Narodowy zwołanym w związku z przejęciem w dniu dzisiejszym Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej przez Polskę. Na początku Zgromadzenia Narodowego odegrano hymny Polski i Unii Europejskiej. W uroczystości udział brali Prezydent RP - Bronisław Komorowski, Prezes Rady Ministrów - Donald Tusk, członkowie Rady Ministrów, parlamentarzyści oraz europosłowie.
Podczas uroczystości za pośrednictwem telebimu przemówienie do zgromadzonych w Sejmie polityków wygłosił Przewodniczący Parlamentu Europejskiego - Jerzy Buzek, a także Przewodniczący węgierskiego parlamentu - Laszlo Koever. Przez najbliższych sześć miesięcy Polska będzie przewodniczyć pracom Wspólnoty Europejskiej. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy zaplanowanych jest ponad 20 spotkań na szczeblu ministrów. Są wśród nich nieformalne spotkania ministrów zdrowia, obrony, spraw zagranicznych, kultury czy też transportu. W lipcu i na początku września politycy spotykać się będą w Sopocie, we wrześniu we Wrocławiu, w październiku w Krakowie, a w listopadzie w Poznaniu.


28-30.06.2011
W dniach 28.-30.06.2011 w Sali Pałacowej Kompleksu Maria odbyły się 3 spektakle Opery Don Giovanni. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Dorota Barańska i Grupa SIRBUD, Senator Roman Ludwiczuk oraz Fundacja "Zielone Wzgórze". W Operze wzięli udział soliści na skalę ogólnopolską - m.in. Joanna Horodło jako Donna Anna oraz Adam Woźniak jako tytułowy Don Giovanni, a także 30-osobowa NewMan Orchestra pod batutą Przemysława Neumanna. Inscenizacją i reżyserią zajęła się Anna Długołęcka. W przedsięwzięciu uczestniczyli także statyści wyłonienie podczas castingów, które odbyły się w maju w Wałbrzychu.

           


28.06.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w konferencji zorganizowanej przez Sudecki Związek Pracodawców, która odbyła się w Dolnośląskim Parku Technologicznym w Szczawnie Zdroju. Spotkanie dotyczyło roli Polski w Europie oraz zaprezentowania przedsiębiorcom priorytetów rządu i biznesu. W programie przewidziano: wykłady wprowadzające oraz panel dyskusyjny w którym uczestniczył Senator.


23.06.2011
Przy ul. Topolowej 35 w Wałbrzychu odbył się Festyn, podczas którego zbierano fundurze na budowę kościoła w dzielnicy Piaskowa Góra. Organizatorami imprezy byli Renata Wierzbicka - Radna Rady Miasta oraz ks. Stanisław Wójcik - proboszcz parafii p.w. Św. Wojciecha Męczennika. Dla uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji, w tym konkursy i zabawy oraz loterie z nagrodami. Najwięcej emocji wśród zgromadzonych wzbudzała jednak główna nagroda, czyli wyjazd do Paryża. Senator włączył się w powyższe przedsięwzięcie i ufundował nagrodę w postaci roweru.


21-27.06.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk przebywa w województwie świętokrzyskim w Gospodarstwie Agroturystycznym "Pod Porębą" w Porąbkach koło Bielin. Senator przebywa tam na zaproszenie władz samorządowych. Pobyt ma na celu zapoznanie z bazą agroturystyczną województwa świętokrzyskiego, a także zaobserwowanie rozwiązań w wymiarze noclegowym i gastronomicznym, które można byłoby przenieść do Gospodarstw Agroturystycznych funkcjonujących na terenie Powiatu Wałbrzyskiego.


21.06.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z Pawłem Isańskim. Rozmowa dotyczyła toru żużlowego dla Wyścigowej Sekcji Motocyklowej "Chełmiec", który ma powstać w najbliższym czasie. Koncepcja budowy toru zawiera także dodatkowe elementy, między innymi: trybuny, namioty gastronomiczne, parasole ze stolikami.


20.06.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wraz z Anną Długołęcka oraz Dorotą Barańską wzięli udział w kolacji z solistami, którzy przybyli do Wałbrzycha w związku z występem w operze "Don Giovanni". Z organizatorami przedsięwzięcia spotkali się między innymi: Adam Woźniak, Joanna Horodko, Piotr Rafałko, Janusz Zawadzki, Joanna Szabla. Kolacja odbyła się w "Marii".


15.06.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczy w 79. posiedzeniu Senatu RP. Senator podczas posiedzenia złożył oświadczenie skierowane do Ministra Gospodarki - Waldemara Pawlaka w sprawie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

PLIK DO POBRANIA:
 
         -  Treść oświadczenia 

 


08-09.06.2011
Senator Roman Ludwiczuk wziął udział w 78 posiedzeniu Senatu RP. Podczas posiedzenia następujące ustawy zostały przyjęte bez poprawek: o działalności lobbingowej w procesie stanowienia prawa, o zmianie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym, o finansowaniu Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie z budżetu państwa, o ochronie dziedzictwa architektonicznego Europy, sporządzonej w Grenadzie dnia 3 października 1985 r, o ograniczeniu odpowiedzialności za roszczenia morskie z 1976 r., sporządzonego w Londynie dnia 2 maja 1996 r. Senatorowie przyjęli poprawki do następujących ustaw: o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących, o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Senator zajął stanowisko dotyczące punktu siódmego porządku obrad - zmiana ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym. Senator skierował także oświadczenie do Minister Pracy i Polityki Społecznej - Jolanty Fedak w sprawie zmniejszenia środków finansowych na pomoc pracodawcom w kształceniu pracowników młodocianych.


08.06.2011
Senator Roman Ludwiczuk wziął udział w kolejnym posiedzeniu Komisji Spraw Unii Europejskiej. Posiedzenie dotyczyło informacji Rady Ministrów na temat priorytetów polskiej Prezydencji w Radzie UE w okresie 1 lipca - 31 grudnia 2011 roku.


07.06.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w kolejnym posiedzeniu w komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Na posiedzeniu rozpatrywano wnioski o zleceniu zadań o charakterze programowym w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą.


13.06.2011
Organizatorzy widowiska muzycznego W.A. Mozarta "Don Giovanni" Senator Roman Ludwiczuk wraz z Anna Długołęcką zorganizowali o godzinie 12.00 Happening na Placu Magistrackim w Wałbrzychu. Artyści zaprezentowali stroje, w których będą występować w Operze "Don Giovanni", oraz fragmenty Widowiska. To wydarzenie zachęcić ma Wałbrzyszan do tłumnego odwiedzenia Sali Pałacowej kompleksu "Maria" w dniach 28-30 czerwca. Właśnie w tych dniach zostanie zaprezentowane jedno z najważniejszych dzieł W.A. Mozarta. Obecni również byli przedstawiciele gmin i przedsiębiorstw wpierających to wydarzenie.

           


10.06.2011
Senator Roman Ludwiczuk uczestniczył w koncercie charytatywnym dla Antosia, która odbyła się w Wałbrzyskim ośrodku kultury. Senator przekazał podarunek na licytację. Sam również zaangażował się w przedsięwzięcie i wylicytował piłkę. Występowała młodzież wałbrzyska oraz zespół Duet z Wrocławia


10.06.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wraz z Fundacją "Zielone Wzgórze" zorganizowali uroczystą Galę Sportową wieńcząca IV edycję rozgrywek Szkolnej Ligi Koszykówki Toyota Basket Liga 2010/2011. Już od godziny 9.00 na hali OSIR-u trwały mecze finałowe w szkołach gimnazjalnych a następnie w podstawowych. Trzecie miejsce w Szkołach Podstawowych zajęła PSP nr 21 , srebrny puchar trafił do PSP nr 15, natomiast złoto wywalczyli zawodnicy z PSP nr 26. W gimnazjach na trzeciej pozycji uplasowało się Publiczne Gimnazjum Nr 1, drugie miejsce zajęli zawodnicy z PG Nr 9, natomiast zwycięstwo wywalczyli sobie zawodnicy z PG Nr 7. Przed oficjalnym rozpoczęciem Gali Sportowej zaprezentowały się chearliderki z Zespołu Szkół Nr 4, które wykonały układ taneczny. Gala odbyła się pod Honorowym Patronatem Starosty Wałbrzyskiego. 

O godzinie 13.30 rozpoczęła się uroczysta Gala. Na wstępnie Senator podziękował wszystkim partnerom biznesowym, w tym firmie Toyota Motor Manufacturing Poland Sp z o.o. jako partnerowi strategicznemu rozgrywek, a także: Wałbrzyskim Zakładom Koksowniczym "Victoria" S.A., Wałbrzyskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu Sp. z o.o., Urzędowi Miejskiemu, Starostwu Powiatowemu, Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Telefonii Dialog S.A., "Uzdrowisku Szczawno - Jedlina", sieci sklepów Sporting oraz Telewizji DAMI. Partnerzy przedsięwzięcia otrzymali w ramach podziękowań statuetki z brązu przedstawiające zawodnika koszykówki. Następnie głos zabrali kolejno: Dariusz Banach - Dyrektor Generalny TMMP Sp. z o.o., Rafał Pilch - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu oraz Jan Jędrasik - naczelnik Urzędu Miejskiego. Kolejno odbyło się wręczanie nagród dla osób zaangażowanych w zawody. W pierwszej kolejności podziękowania oraz bony zakupowe otrzymało 5-ciu sędziów, którzy uczestniczyli w całym sezonie rozgrywek. Nagroda dla najlepszej strony internetowej związanej z Szkolną Ligą Koszykówki trafiła do Publicznego Gimnazjum Nr 6. Laureatem nagrody dla najlepszego fotoreportażu w trakcie rozgrywek SLK została Dagmara Winnicka z Publicznego Gimnazjum Nr 1. Następnie zestawy długopisów odebrali uczniowie działający w szkolnych zespołach redakcyjnych. Najlepszymi punktującymi w tym sezonie okazali się zawodnicy - w grupie wiekowej szkół podstawowych - Wojciech Burdeński z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Daniel Małochlep - Publiczne Gimnazjum Nr 7 w kategorii szkół gimnazjalnych. Gry sprawnościowe - Wygibajtus ufundowane przez Urząd Miasta odebrało 6 zespołów tanecznych. Zwieńczeniem Gali było wręczenie nagród dla trenerów i opiekunów chearliderek w postaci bonów zakupowych. Do wszystkich zawodników trafiły piłki do koszykówki oraz koszulki z logiem imprezy. A zwycięskie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych ponadto odebrały medale, i puchary. 

        
 
            


09.06.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk składa serdeczne gratulacje drużynie JKKS Górnik Trans Wałbrzych na czele z trenerem Wojciechem Krzykałą. Po bardzo wyrównanym spotkaniu Wałbrzych wygrał z TKM Włocławek 58:53 (10:13, 4:11, 20:15, 19:19) w pierwszym meczu rozgrywanych w Opalenicy Finałów Mistrzostw Polski w koszykówce U-14. Senator Roman Ludwiczuk życzy dalszych sukcesów w kolejnych fazach rozgrywek.

*   *   *

Senator Roman Ludwiczuk zaprasza na mecze finałowe Szkolnej Ligi Koszykówki oraz Galę Sportową, która odbędzie się 10 czerwca. Mecze o 3 i 1 miejsce w gimnazjach odbędą się w godzinach porannych - od 9.00. Natomiast podstawówki zaczną grać od godziny około 11.00. O godzinie 13.30 rozpocznie się gala sportowa wieńcząca cały sezon rozgrywek. Wręczone zostaną nagrody dla zawodników, zespołów tanecznych, trenerów oraz podziękowania dla partnerów biznesowych, którzy wspierali organizację rozgrywek przez cały rok. 

  

*   *   *

W dniu 13 czerwca o godzinie 12.00 odbędzie się Happening na Placu Magistrackim w Wałbrzychu. Artyści zaprezentują stroje, w których będą występować w Operze "Don Giovanni". Pokażą także fragmenty Widowiska. To wydarzenie zachęcić ma Wałbrzyszan do tłumnego odwiedzenia Sali Pałacowej kompleksu "Maria" w dniach 28-30 czerwca. Właśnie w tych dniach zostanie zaprezentowane jedno z najważniejszych dzieł W.A. Mozarta.


07.06.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wraz z Anną Długołęcką zorganizowali konferencję prasową dotyczącą przygotowań do opery "Don Giovanni". Na spotkaniu obecni byli młodzi ludzie, którzy są bezpośrednio zaangażowani w całe przedsięwzięcie i będą uczestniczyć w Operze. Młodzi ludzie współpracowali już ze sobą wcześniej podczas wystawianego jesienią ubiegłego roku w Starej Kopalni widowiska "La Traviata". Na konferencji prasowej zaprezentowano suknie, w których wystąpią artyści podczas widowiska. Organizatorzy zapraszają na happening, podczas którego zostaną zaprezentowane fragmenty opery oraz stroje. Happening planowany jest na 13 czerwca i odbędzie się na Placu Magistrackim w Centrum Wałbrzycha. Wydarzenie ma na celu pokazanie szerszej publiczności przygotowań do Opery i zachęcenie Wałbrzyszan do tłumnego odwiedzenia Kompleksu Maria, gdzie w Sali Pałacowej 28 czerwca odbędzie się premiera "Don Giovanniego". 

        


04.06.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wziął udział w imprezie sportowej organizowanej na stadionie GKS-u Katowice. Senator zagrał z numerem 13. Mecz charytatywny Senat kontra Senat RP odbył się już po raz trzeci. Zebrane środki pieniężne w kwocie 48 tys. zł. zostaną przekazane dla zdolnych i niezamożnych studentów ze Śląska. Kwota wystarczy na 26 takich stypendiów, które zostaną przekazane początkiem roku akademickiego. Wydarzenia na boisku komentował Andrzej Zydorowicz. Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Senatu uczelni. 

     


01.06.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wspólnie z radnymi, miasta - Renatą Wierzbicką, powiatu - Moniką Wybraniec oraz Fundacją "Zielone Wzgórze" zorganizowali kolejny wyjazd dla dzieci i młodzieży z Powiatu Wałbrzyskiego do Warszawy. Uczestnikami wyjazdu byli podopieczni: Domu Dziecka "Catharina" i Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Nowym Siodle, dzieci - sieroty i półsieroty, wskazane przez Prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, Odział w Wałbrzychu - Henrykę Kowalczyk, a także uczniowie PSP 28 w Wałbrzychu pod opieką Mirosławy Ludwiczuk, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce czy udzielają się społecznie jako wolontariusze. Senator RP Roman Ludwiczuk przygotował wielką niespodziankę. Uczestnicy wyjazdu zostali zaproszeni do Ogrodów Prezydenckich przez Parę Prezydencką z okazji Dnia Dziecka. W obchodach wziął udział także Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka. Na spotkanie zostało zaproszonych kilkanaście grup z całej Polski - w sumie ok. 200 uczestników, w tym ok. 50-cioro z Wałbrzycha. Wizyta rozpoczęła się od powitania przez Annę i Bronisława Komorowskich dzieci i młodzieży, a następnie Para Prezydencka przeczytała fragment książki milusińskim. Kolejno fragmenty książek czytali także aktorzy, m.in. Rafał Królikowski, a także politycy, m.in. Sławomir Nowak. Później Para Prezydencka przywitała każdą grupę indywidualnie podchodzących do zgromadzonych i robiąc pamiątkowe zdjęcie. Para Prezydencka otrzymała prezent od wałbrzyskiej grupy: piękny ilustrowany album o Zamku Książ i Szczawnie Zdroju oraz obrazki ręcznie malowane przedstawiające dwie placówki, których podopieczni mięli okazję uczestniczyć w spotkaniu. Prowadzącymi imprezę byli znani z anteny TVN prezenterzy - Dorota Wellman i Marcin Prokop. Po części oficjalnej na dzieci czekały konkursy i zabawy: dmuchane zamki, malowanie twarzy, ściana wspinaczkowa, kręgle oraz szereg innych atrakcji. Dla dzieci przewidziany był również poczęstunek w postaci ciepłego jedzenia, a także słodkości: lodów, owoców oraz ciasteczek i napoi. Na pożegnanie każdy uczestnik wizyty z okazji Dnia Dziecka otrzymywał podarunek od Pary Prezydenckiej. Spotkanie trwało kilka godzin. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie siedziby TVP przy ul. J.P. Woronicza 17. Młodzi ludzie mieli okazję zobaczyć profesjonalne studia telewizyjne, w których nagrywane są programy emitowane przez Telewizję Publiczną, m.in. Jaka to melodia, Pytanie na śniadanie, a także odwiedzić Muzeum Telewizji, w którym znajdują się eksponaty w postaci sprzętu wykorzystywane na przestrzeni ostatnich 50-ciu lat w TVP, a także postaci telewizyjne. Zwieńczeniem pobytu w stolicy było odwiedzenie Centrum Naukowego Kopernik. Pobyt w Centrum wzbudził wiele emocji wśród młodych ludzi. Wizyta w stolicy stała się doskonałą formą spędzenia Dnia Dziecka w niezapomniany sposób i na pewno na trwałe zapadła w pamięć dzieciom tak głęboko doświadczonym przez los. Dzieci były bardzo zadowolone z pobytu w Warszawie i zgodnie twierdziły, że był to najlepszy Dzień Dziecka jaki przeżyli. 

Podziękowania kierujemy dla podmiotów, które wsparły organizację wyjazdu. W tym miejscu należy wymienić Henryka Frąckowiaka, którego piekarnia podczas trzech wyjazdów odbywających się do stolicy dostarczał suchy prowiant dla uczestników, a także Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A., które przekazało 50 butelek wody mineralnej.

           
 
           


30.05.2011
Senator Roman Ludwiczuk uczestniczył w rozstrzygnięciu I Powiatowego Konkursu Plastyczno- literackiego. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 im. Stanisława Staszica w Wałbrzychu oraz Radna Rady Miasta - Renata Wierzbicka zorganizowali konkurs pod tytułem "Radosne Dzieciństwo". Laureatom zostały przyznane atrakcyjne nagrody. 

        


29.05.2011
Senator Roman Ludwiczuk zaprasza na imprezę z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się na stadionie sportowym w Czarnym Borze. Do organizacji tego przedsięwzięcia zaangażowały się wszystkie sołectwa w gminie. Dla dzieci zostaną przygotowane niezapomniane niespodzianki, takie jak: dmuchane zjeżdżalnia, zamki do skakania, zabawy cyrkowe, zabawy z klaunami oraz wiele innych. Impreza rozpoczyna się o godzinie 15.00.


28.05.2011
Senator Roman Ludwiczuk serdecznie zaprasza na imprezę z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się pod jego Patronatem na wałbrzyskim rynku. Na imprezie nie zabraknie zabaw, konkursów oraz wielu atrakcji. Senator przekazał nagrody w postaci sprzętu sportowego. Zachęcamy do wspólnej zabawy wałbrzyszan z całymi rodzinami.


27.05.2011
W Hotelu "Maria" w Wałbrzychu odbyło się spotkanie dotyczące organizacji Opery Don Giovanni. Na zaproszenie organizatorów, czyli Senatora RP Romana Ludwiczuka oraz Fundacji "Zielone Wzgórze", Doroty Barańskiej i Anny Długołęckiej na "Śniadanie z Don Giovannim" przybyły władze gmin wchodzących w skład powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego, a także lokalni przedsiębiorcy z tych dwóch powiatów. Podczas spotkania, Anna Długołęcka - twórca opery Don Giovanni, zaprezentowała stroje oraz elementy scenografii będące częścią przedstawienia. Zgromadzonym w postaci pokazu multimedialnego zapoznano także z całą koncepcją widowiska wraz z poszczególnymi etapami jego realizacji. Premiera Opery "Don Giovanni" zaplanowana jest na 28 czerwca br. w Sali Pałacowej kompleksu "Maria" w Wałbrzychu. Drugi dzień prezentacji opery ma odbyć się pod hasłem "Samorząd Mecenasem Kultury", natomiast trzeci pod hasłem "Przedsiębiorstwo Mecenasem Kultury. Organizatorzy zachęcają firmy do wsparcia tego widowiska. 
    

Senator Roman Ludwiczuk uczestniczył w festynie sportowo - artystycznym z okazji Dnia Dziecka organizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu oraz Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2. W programie imprezy nie zabrakło, atrakcji w postaci konkursów rodzinne, rywalizacji sprawnościowej oraz karaoke. Senator przekazał piłki do koszykówki, które na pewno przydadzą się młodym wałbrzyszanom.


23.05.2011
W Filharmonii Sudeckiej, już po raz siódmy, odbył się Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu, Pl. Bohaterów Pracy. Senator RP Roman Ludwiczuk otworzył uroczystość, podczas której podopieczni z wałbrzyskich placówek prezentują swoje wokalne umiejętności. Co roku festiwal organizowany jest pod innym hasłem - w tej edycji królował Rock 'n' Roll. Dla każdego uczestnika koncertu czekał upominek. 

        


23.05.2011

Senator Roman Ludwiczuk uczestniczył w sesji w wałbrzyskim ratuszu, podczas której Rada Miejska podjęła uchwałę o wygaszeniu mandatu prezydentowi miasta - Piotrowi Kruczkowskiemu. Za wygaszeniem mandatu opowiedziało się 21 radnych, 1 radny wstrzymał się od głosu, natomiast jeden radny głosował przeciw odwołaniu prezydenta. Na sesję przyszli parlamentarzyści okręgu wałbrzyskiego, samorządowcy, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, władze instytucji, prezesi, dyrektorzy oraz właściciele przedsiębiorstw, a także mieszkańcy Wałbrzycha. Podczas sesji prezydent podsumował prawie 9 lat rządów w mieście. Teraz decyzja o powołaniu komisarza w Wałbrzychu należy do Premiera RP - Donalda Tuska. 

  

W restauracji A Propos w Wałbrzychu, po raz trzeci, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy dla mam dzieci niepełnosprawnych. Organizatorami imprezy byli Senator RP Roman Ludwiczuk oraz Fundacja "Zielone Wzgórze". Na uroczystość przybyli m.in. Augustyn Skrętkowicz - Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego oraz Monika Wybraniec - Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. W imprezie wzięło udział ponad 30 mam, także z poza Wałbrzycha, których dzieci są podopiecznymi placówek: Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Ogrodowej. Organizacja uroczystości odbyła się przy ogromnym wsparciu ze strony firmy DIALOG S. A., a ściślej dzięki oddziałowi tej firmy w naszym mieście. Uroczystość rozpoczęła się od wręczenia mamom upominków w postaci czekoladek oraz kwiatów. Następnie wzniesiono toast, tradycyjnie lampką wina i ustawiono się do wspólnego zdjęcia. Imprezę uświetnił występ zespołu muzycznego z Zespołu Szkół Muzycznych, którego opiekunem jest Dariusz Futyma. Występ zespołu wzbudził wiele pozytywnych emocji wśród zgromadzonych i stał się okazją do wspólnej zabawy.

           


13-15.05.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył wraz z polską delegacją w Zarządzie FIBA Europe, który odbył się w Portugalii. Zjazd był okazją do zaprezentowania przez polską i litewską delegację przygotowań do Mistrzostw Europy w koszykówce, które rozpoczynają się w czerwcu. Polski Związek Koszykówki przedstawił prezentację na temat przygotowań do EuroBasketu Kobiet. Natomiast litewska delegacja przedstawiła poziom przygotowań do EuroBasketu Mężczyzn. 


12.05.2011
Senator Roman Ludwiczuk wziął udział w 76 posiedzeniu Senatu RP. Następujące ustawy zostały przyjęte bez poprawek: o systemie informacji oświatowej, o obligacjach, prawo o ustroju sądów powszechnych, kodeks karny wykonawczy, prawo ochrony środowiska, kodeks karny skarbowy, ustawy o gospodarce nieruchomościami. Senatorowie przyjęli poprawki do następujących ustaw: o grach hazardowych, o obszarach morskich Rzeczypospolitej Polskiej i administracji morskiej, o samorządzie gminnym. 


11.05.2011
Senator Roman Ludwiczuk wziął udział w kolejnym posiedzeniu Komisji Spraw Unii Europejskiej. Było to wspólne posiedzenie z Komisją Ustawodawczą oraz Komisją Praw Człowieka, Praworządności i Petycji. Zapoznano senatorów z projektem opinii w sprawie niezgodności z zasadą pomocniczości projektu rozporządzenie Rady w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń sądowych w zakresie skutków majątkowych zarejestrowanych związków partnerskich. 


06-07.05.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk jako wiceprzewodniczący senackiej Komisji do Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą wraz z oficjalną polską delegacją na czele z Marszałkiem Senatu RP - Bogdanem Borusewiczem przebywał na Ukrainie. Obchody Międzynarodowych Dni Polonii zaplanowano w Winnicy i Berdyczowie. Pierwszego dnia członkowie delegacji przebywali w Winnicy, gdzie złożyli kwiaty pod tablicą poświęconą Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu. Następnie odbyło się spotkanie polskiej delegacji z środowiskami polonijnymi i Koncert Galowy z udziałem zespołów polonijnych z Ukrainy oraz zespołu Golec Orkiestra. W dniu 7 maja obchody przeniesiono do Berdyczowa. Tam zorganizowano koncert zespołów polonijnych. 


06.05.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk został zaproszony na obchody Dnia Strażaka. Odbyły się one, jak co roku, w Sali Maksymiliana w Zamku Książ. Najbardziej zasłużeni druhowie otrzymali awanse zawodowe, wyróżnienia oraz nagrody. W imieniu Senatora na ręce komendanta zostały złożone kwiaty oraz list gratulacyjny za codzienny trud jaki ponoszą strażacy PSP oraz OSP. Na koniec dla gości został przygotowany poczęstunek w postaci tortu i lampki szampana. 

           


27-28.04.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w 75. posiedzeniu Senatu RP. Podczas posiedzenia Senatorowie wprowadzili poprawki do następujących aktów prawnych: 1) ustawy o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych, 2) ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, 3) ustawy o kredycie konsumenckim, 4) ustawy o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, obrocie tymi wyrobami i organizacji rynku wina, 5) ustawy o państwowych instytucjach filmowych. Ustawy: 1) o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw, 2) o Policji oraz niektórych innych ustaw, 3) o samorządzie gminnym przyjęto bez poprawek. 


27-28.04.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wziął udział w dwóch kolejnych posiedzeniach Komisji Spraw Unii Europejskiej. Na pierwszym posiedzeniu, w dniu 27 kwietnia, zapoznano członków Komisji z informacją Stałego Przedstawiciela Kancelarii Senatu przy Unii Europejskiej - dr Magdaleny Skulimowskiej na temat realizacji powierzonych zadań. Natomiast podczas posiedzenia w dniu 28 kwietnia Senatorom zostały przedstawione pod debatę akty prawne: 1) rozporządzenie Rady w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń sądowych w zakresie małżeńskich ustrojów majątkowych, 2) rozporządzenie Rady w sprawie jurysdykcji, prawa właściwego, uznawania i wykonywania orzeczeń sądowych w zakresie skutków majątkowych zarejestrowanych związków partnerskich, 3) dyrektywa Rady w sprawie wspólnej skonsolidowanej podstawy opodatkowania osób prawnych, 4) Wniosek dotyczący decyzji Rady w sprawie zawarcia Umowy w sprawie promowania, użytkowania i świadczenia usług systemów nawigacji satelitarnej GALILEO i GPS oraz powiązanych z nimi aplikacji między Stanami Zjednoczonymi Ameryki, z jednej strony, a Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, z drugiej strony.


27.04.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się w ramach Senackiej Polsko-Japońskiej Grupy Parlamentarnej z Yuichi Kusumoto - Ambasadorem Japonii w Polsce i Kazuko Shiraishi - Minister - Radcą Ambasady. Spotkanie odbyło się w rezydencji Ambasadora Japonii. Pan Kusumoto zapoznał przedstawicieli polskiego Parlamentu ze skutkami kataklizmu jaki nawiedził Japonię w marcu br. Szacuje się, że w wyniku trzęsień ziemi oraz fal tsunami, które dotknęły wybrzeża Japonii zginęło ok. 30.000 ludzi. W wymiarze finansowym straty szacuje się na ok. 195-300 mld dolarów, co stanowi ok. 25% rocznego budżetu Japonii. Yuichi Kusumoto przybliżył także zgromadzonym działania jakie zostały podjęte w celu stabilizacji i odbudowy kraju. Okres, zakładający odbudowę Kraju Kwitnącej Wiśni, wstępnie wynosi ok. 2-3 lat. Ambasador wyrażał się również ciepło o fali solidarności z ofiarami kataklizmu, która płynęła nie tylko od mieszkańców kraju, ale także z całego świata, w tym z Polski. Ambasador zapewnił, że sytuacja związana z funkcjonowaniem elektrowni atomowej Fukushima jest opanowana. Aktualnie przebiega chłodzenie 4 z 6 bloków reaktora. Okres przywracania elektrowni do stanu sprzed marcowych perturbacji potrwa ok. 6-9 miesięcy. Natomiast mieszkańcy Japonii ani żywność nie są zagrożeni promieniowaniem radioaktywnym.
Podczas spotkania poruszono także kwestię działających na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej japońskich firm, m.in. Toyoty. Ambasador przebywał w maju ubiegłego roku w Wałbrzychu. W maju 2011 roku planowana jest kolejna wizyta Ambasadora na Dolnym Śląsku. Senator zaprosił Ambasadora do ponownego odwiedzenia naszego miasta.


20.04.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w otwarciu kolejnego boiska Orlik w Wałbrzychu. Kompleks powstał przy Gminnym Zespole Szkół Nr 2. W uroczystości wzięły udział m. in. władze samorządowe, wałbrzyscy parlamentarzyści, a także dyrektor szkoły - Mariola Rząsowska. Inwestycja kosztowała prawie 1,5 mln zł., z czego większą cześć wydatkowano z budżetu gminy. Senator podarował piłki do koszykówki, które na pewno przydadzą się korzystającym z tego obiektu.

           


18.04.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wraz z Romanem Głodem - Dyrektorem Zespołu Szkół Nr 8 w Wałbrzychu byli organizatorami Gali Przedsiębiorczości podsumowującej V wałbrzyską edycję ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości. W tym roku akcja odbywała się w dniu 31 marca. Na Galę, która miała miejsce w Zespole Szkół Nr 8 w Wałbrzychu przybyli właściciele, prezesi i dyrektorzy przedsiębiorstw oraz instytucji bądź ich przedstawiciele, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych i koordynatorzy w poszczególnych szkołach. Nie zabrakło także laureatów konkursu, który został ogłoszony w związku z akcją. Nagrody dla Najlepszych Sprawozdawców ufundowane przez firmę Dialog wręczył Wojciech Krasoń - Dyrektor Regionalnego Centrum Sprzedaży Telefonii w mieście. Następnie uczniowie zaprezentowali zwycięski pokaz multimedialny. Po prezentacji, Senator wraz z Dyrektorem ZS Nr 8 wręczyli statuetki oraz podziękowania dla szkół i przedsiębiorstw. Zwycięzcą w kategorii: Największa Aktywność wśród szkół ponadgimnazjalnych wykazał się Zespół Szkół Nr 7 w Wałbrzychu, z którego w akcji wzięło udział 205 uczniów. Statuetkę wraz z podziękowaniem odebrała Katarzyna Nieć - Dyrektor ZS Nr 7. W kategorii: Najaktywniejsze Przedsiębiorstw/Instytucja prym wiodło Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., które przyjęło ponad 80 uczniów. W tegorocznej akcji wzięło udział blisko 600 uczniów i 30 przedsiębiorstw i instytucji z powiatu wałbrzyskiego.

        

*   *   *

Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z przedstawicielami samorządu oraz wałbrzyskich przedsiębiorstw i instytucji z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. W uroczystym spotkaniu wzięło udział ok. 70 osób. Spotkanie stało się okazją do spędzenia czasu we wspólnym gronie.

     


14.04.2011
Konkurs "Mój Dzień Przedsiębiorczości" został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa w związku z podobnym poziomem merytorycznym prac postanowiła przyznać I miejsce ex aequo dla uczniów Zespołu Szkół Nr 8 w Wałbrzychu. Najlepsze Sprawozdania z Dnia Przedsiębiorczości przygotowali - Tomasz Kubiak wraz z Kamilem Stawiarskim oraz Sebastian Prokop. Uczniowie zaprezentują swoje pracę podczas uroczystej Gali Przedsiębiorczości w dniu 18 kwietnia. Podczas Gali otrzymają także nagrody rzeczowe od Organizatora konkursu. Wszystkim, którzy wzięli udział w rywalizacji dziękujemy za uczestnictwo.


13.04.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk, Renata Wierzbicka - Radna Rady Miasta oraz Gmina Czarny Bór zorganizowali wyjazd dla uczniów szkół podstawowych do Warszawy. Uczestnikami wyjazdu byli uczniowie V i VI klas szkół podstawowych z PSP z Czarnego Boru oraz PSP 37 z Wałbrzycha, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce, biorą udział w olimpiadach czy udzielają się społecznie.
W pierwszej kolejności uczestnicy wycieczki zwiedzili Parlament. Młodzi ludzie mieli okazję uczestniczyć w posiedzeniu Sejmu i Senatu RP. Odwiedzili także Marszałka Sejmu RP - Grzegorza Schetynę w jego gabinecie oraz Marszałka Senatu RP - Bogdana Borusewicza. Po zwiedzaniu Parlamentu na uczniów czekał obiad w sejmowej restauracji - Hawełka. Po tym, wycieczka udała się do siedziby TVP przy ul. J.P. Woronicza 17. Uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalne studia telewizyjne, w których nagrywane są programy emitowane przez Telewizję Publiczną, m.in. Jaka to melodia, Pytanie na śniadanie, Szansa na sukces.
Ostatnim etapem pobytu w stolicy było odwiedzenie Centrum Naukowego Kopernik. Pobyt w Centrum wzbudził wiele emocji wśród młodych ludzi, na twarzach których było widać ogromną frajdę.

           
 
  


13.04.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Komisji Spraw Unii Europejskiej. Na posiedzeniu poddano pod obrady następujące kwestie: 1) projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający poprzednią dyrektywę w zakresie integracji rejestrów centralnych, rejestrów handlowych i rejestrów spółek; 2) wniosek zmieniający rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczący wspólnotowego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen) oraz Konwencję wykonawczą do układu z Schengen; 3) zmieniony wniosek dotyczący rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniającego rozporządzenie dotyczące dochodzeń prowadzonych przez Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) i uchylające rozporządzenie (EURATOM) nr 1074/1999. Wszystkie trzy stanowiska zostały poparte przez członków Komisji.


04.04.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z kibicami koszykarskiego klubu Victoria
Górnika Wałbrzych. Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji klubu. Kolejne spotkanie ustalono na 11.04.2011 roku na g.16.00.

POLECAMY:


03.04.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wziął udział w Koncercie Charytatywnym zorganizowanym na rzecz rodziny pogorzelców z Witkowa. Rodzina ta ucierpiała w wyniku pożaru, który miał miejsce w lutym br. Koncert odbył się w hali sportowej w Czarnym Borze, a całość zebranych środków zostanie przekazana na odbudowę dachu domu pogorzelców. Na koncercie przeprowadzono m.in. kiermasz ozdób wielkanocnych przygotowanych przez dzieci ze szkoły podstawowej oraz kiermasz regionalnych potraw i ciast. Zgromadzonym w hali czas umilały występy rodzimych zespołów muzycznych - na wstępie zespół dziecięcy "Różyczki Maryi", a później Kapela Góralska "Janicki" i zespół "Pająki". Imprezę urozmaicały także pokazy umiejętności zapaśniczych w wykonaniu klubu "Heros". Senator przekazał fanty na aukcję, na której licytowano atrakcyjne przedmioty ofiarowane przez darczyńców. Wylicytował także świąteczne ozdoby. Według otrzymanych informacji, od Komitetu Pomocy Pogorzelcom, podczas koncertu zebrano ponad 6.000 zł.

              


31.03.2011
W Powiecie Wałbrzyskim odbyła się kolejna, V już, edycja "Dnia Przedsiębiorczości". Uczestniczyli w niej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy odwiedzili m.in. ZUS, Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze Victoria S.A., WAMAG, Powiatowy Urząd Pracy, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o., Sąd Rejonowy, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A., Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej oraz Komendę Miejską Policji.
W dniu 18.04.2011 roku w Zespole Szkół Nr 8 odbędzie się uroczysta Gala Przedsiębiorczości, na którą zaproszeni zostaną przedstawiciele przedsiębiorstw i instytucji, które brały udział w programie, dyrektorzy szkół oraz koordynatorzy, a także laureaci konkursu, który został ogłoszony w związku z realizacją przedsięwzięcia. Podczas Gali wręczone zostaną statuetki dla: Najbardziej Aktywnej Szkoły oraz Najbardziej Aktywnego Przedsiębiorstwa/Instytucji. Nagrody otrzymają również laureaci konkursu.
Senator RP Roman Ludwiczuk ogłosił konkurs dla uczniów szkół biorących udział w programie na Sprawozdanie z akcji pt. Mój Dzień Przedsiębiorczości. 

PLIK DO POBRANIA:


30-31.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Senatu RP. Senatorowie przyjęli bez poprawek m. in. następujące akty prawne: ustawy związane z funkcjonowaniem systemu ubezpieczeń społecznych i ustawę - Prawo ochrony środowiska. Wprowadzono poprawki do ustaw: Prawo telekomunikacyjne, o efektywności energetycznej, o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych, o podatkach i opłatach lokalnych, o rachunkowości, o działalności leczniczej. Senator zajął stanowisko dotyczące punktu siódmego porządku obrad. Wystąpienie dotyczyło proponowanych zmian w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Senator złożył także oświadczenie do ministra kultury i dziedzictwa narodowego - Bogdana Zdrojewskiego w sprawie decyzji parlamentu litewskiego dotyczącej Polaków mieszkających na Litwie.


29.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Komisji Spraw Emigracji Łączności z Polakami za Granicą. Na posiedzeniu rozpatrywano wnioski o zlecenie zadań o charakterze programowym w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą (kierunek: wspieranie oświaty). Członkowie Komisji wysłuchali także sprawozdania senatora Andrzeja Szewińskiego z udziału w Walnym Zjeździe Sprawozdawczym Wspólnoty Polskich Organizacji "Forum Polonii" w Austrii.


28.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z Marcinek Konarskim - właścicielem Ośrodka Jeździeckiego Stragona w Morawie oraz władzami Miasta Strzegomia. Rozmowa dotyczyła organizacji zawodów w ramach Puchar Świata w WKKW, które odbędą się w czerwcu. Senator rozmawiał również z burmistrzem i wiceburmistrzem na temat terenów inwestycyjnych wchodzących w obręb miasta oraz infrastrukturze drogowej, a w szczególności obwodnicy Strzegomia. 

Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z Marcinem Sterengą - koszykarzem Victorii Górnik Wałbrzych. Rozmowa dotyczyła trudnej sytuacji, w której znalazł się klub na koniec sezonu. Planowane jest spotkanie osób zainteresowanych, którym zależy na pomyślnym dla Górnika rozwiązaniu patowej sytuacji.


24.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z Marcinem Konarskim - właścicielem Ośrodka Jeździeckiego Stragona w Morawie k. Strzegomia. Marcin Konarski zaprosił Senatora do uczestnictwa w komitecie organizacyjnym, odbywającego się już po raz dziewiąty, Strzegom Horse Trias zaliczanego do cyklu Pucharu Świata. Panowie w sprawie organizacji imprezy spotykają się w najbliższy poniedziałek z władzami Strzegomia.
Puchar Świata w WKKW jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu sportowym Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. Jest to najbardziej spektakularna seria zawodów w tym sporcie, nie tylko ze względu na wysoki poziom rywalizacji, ale także piękno okoliczności przyrody. Czterodniowe widowisko przyciąga do Morawy co roku kilkadziesiąt tysięcy widzów. Patronat honorowy nad imprezą objął m.in. Grzegorz Schetyna - Marszałek Sejmu RP. W tym roku zawody odbędą się w dniach 23-26.06.2011 roku.


23.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Komisji Spraw Unii Europejskiej. Na posiedzeniu zapoznano członków Komisji z informacją o udziale Rzeczypospolitej Polskiej w pracach Unii Europejskiej w okresie lipiec-grudzień 2010 roku (podczas Prezydencji belgijskiej) oraz o przygotowaniach do parlamentarnego wymiaru polskiej prezydencji w II połowie 2011 r. Podczas spotkania rozpatrywano także wniosek dotyczący dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie wykorzystania danych dotyczących przelotu pasażera w celu zapobiegania przestępstwom terrorystycznym i poważnej przestępczości, ich wykrywania, prowadzenia dochodzeń w ich sprawie i ich ścigania. Komisja poparła projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady.


22.03.2011

*   *   *

Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w spotkaniu roboczym zorganizowanym w związku z V edycją Dnia Przedsiębiorczości, który w tym roku odbędzie się w dniu 31 marca. Na spotkaniu obecni byli m.in. Roman Głód - dyrektor Zespołu Szkół Nr 8 w Wałbrzychu oraz koordynatorzy projektu ze szkół ponadgimnazjalnych z Wałbrzycha: Zespół Szkół Nr 5, 7, 8 i 10 oraz Zespół Szkół z Głuszycy. Do akcji zgłosiło się ponad 30 instytucji i przedsiębiorstw z Wałbrzycha i okolic. Do zakładów pracy i firm oddelegowanych zostanie ok. 600 uczniów. Podsumowanie akcji zaplanowane jest na kwiecień.

*   *   *

Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z dyrektorem Zespołu Szkół Nr 8 - Romanem Głodem. Spotkanie dotyczyło proponowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmian odnośnie podstawy programowej w szkolnictwie zawodowym i ustawicznym w Polsce. Zmiany zakładają, że ogólna liczba godzin na kształcenie praktyczne w szkolnych planach nauczania nie będzie mogła być niższa niż 60% w zasadniczej szkole zawodowej oraz 50% w technikum, z ogólnej liczby godzin przeznaczonych na kształcenie zawodowe.
Wymusza to zatem konieczność udziału pracodawców w organizowaniu dodatkowych zajęć w formach pozaszkolnych dla uczniów ostatnich klas w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzących kształcenie zawodowe. Wiąże się to z nawiązaniem współpracy między szkołami i pracodawcami, którzy wyrażą zgodę na przyjęcie uczniów do swoich zakładów.

*   *   *

Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z członkiem Zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S.A. Rozmowa dotyczyła przyjęcia uczniów wałbrzyskich szkół ponadgimnazjalnych na zajęcia praktyczne od nowego roku szkolnego. Po wstępnych konsultacjach WZK Victoria S.A. wyraziły chęć na przyjęcie uczniów od września w liczbie ok. 20-30.


16-17.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w 72. posiedzeniu Senatu RP. Na posiedzeniu Senatorowie wprowadzili poprawki do następujących ustaw: o podatku od towarów i usług oraz ustawy - Prawo o miarach, o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców, o Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia, ustawy - Prawo probiercze, Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o kierujących pojazdami, o systemie oceny zgodności wyrobów przeznaczonych na potrzeby obronności i bezpieczeństwa państwa, zmianie ustawy o wjeździe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobycie oraz wyjeździe z tego terytorium obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej i członków ich rodzin. Zmiany ustawy: Prawo zamówień publicznych, Kodeks karny, Prawo o notariacie, Kodeks postępowania cywilnego zostały przyjęte bez poprawek. Senator zajął stanowisko do punktu dziewiątego porządku obrad. Wystąpienie dotyczyło proponowanych zmian w sprawie ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny. Senator złożył także oświadczenie do minister zdrowia - Ewy Kopacz w sprawie decyzji Narodowego Funduszy Zdrowia na temat nocnej i świątecznej Podstawowej Opieki Zdrowotnej w powiecie dzierżoniowskim. 


15.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wziął udział w 81. posiedzeniu Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Pod obrady Senatorów poddano do rozpatrzenia następujące wnioski: o zlecenie zadań o charakterze programowym w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą oraz o zlecenie zadań o charakterze inwestycyjnym w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą. Następnie Senatorowie wysłuchali sprawozdania z jubileuszu 10-lecia Domu Kultury Polskiej w Wilnie oraz z Walnego Zjazdu Sprawozdawczego Wspólnoty Polskich Organizacji "Forum Polonii" w Austrii. 


14.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z Grzegorzem Zalewskim - Prezesem Stowarzyszenia "Górnicza Pamięć". Spotkanie dotyczyło zaplanowanych na 10 kwietnia 2011 obchodów upamiętniających ofiary tragicznej katastrofy w Kopalni Węgla Kamiennego "Wałbrzych" w 1985 roku. Uroczystość rozpocznie się o godz. 12.30 od Mszy Św. w Kościele p.w. Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu celebrowanej przez Biskupa Pomocniczego - ks. Adama Bałabucha. Następnie uczestnicy uroczystości udadzą się na Cmentarz Komunalny przy ul. Moniuszki, gdzie zostanie odsłonięta i poświęcona Płyta Pamiątkowa poświęcona osiemnastu poległym górnikom. W uroczystości wezmą udział m.in. rodziny ofiar oraz naoczni świadkowie tamtych wydarzeń. 


11.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z Romanem Głodem - dyrektorem Zespołu Szkół Nr 8 w Wałbrzychu. Spotkanie dotyczyło realizacji kolejnej edycji Dnia Przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie to organizowane już po raz piąty w Wałbrzychu, zgodnie z koncepcją ogólnopolską odbędzie się w dniu 31 marca. Formuła Dnia Przedsiębiorczości polega na zwiedzaniu przez uczniów wałbrzyskich szkół ponadgimnazjalnych przedsiębiorstw i instytucji. Ma to na celu zapoznanie młodego człowieka z funkcjonowaniem danego zakładu oraz zdobycie praktycznej wiedzy. W dniu 22 marca odbędzie się spotkanie z koordynatorami przedsięwzięcia, którzy zostaną wytypowani z poszczególnych szkół biorących udział w projekcie. Przedsiębiorstwa oraz szkoły mogą zgłaszać swój akces do 18 marca br. Uczniowie zobowiązani są do sporządzania dokumentacji, która w formie multimedialnych prezentacji zostanie udostępniona na zaplanowanej na kwiecień Gali Przedsiębiorczości.


09.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w 139. posiedzeniu Komisji Spraw Unii Europejskiej. Na posiedzeniu rozpatrywano cztery następujące wnioski: 1) wniosek dotyczący decyzji Rady upoważniającej do podjęcia wzmocnionej współpracy w dziedzinie tworzenia jednolitego systemu ochrony patentowej, 2) wniosek dotyczący decyzji Rady zmieniającej decyzję Komisji w odniesieniu do odnowienia zezwolenia na wprowadzenie do obrotu istniejącej paszy wyprodukowanej ze zmodyfikowanej genetycznie kukurydzy, 3) wniosek dotyczący decyzji Rady zezwalającej na wprowadzenie do obrotu na mocy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady produktów zawierających genetycznie zmodyfikowaną bawełnę, 4) wniosek dotyczący decyzji Rady zezwalającej na wprowadzenie do obrotu na podstawie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady produktów zawierających zmodyfikowaną genetycznie kukurydzę. Pierwszy wniosek uzyskał poparcie Komisji, natomiast trzy pozostałe nie. 


08.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk został zaproszony na przedsięwzięcie "FutureEvents - Twoja energetyczna przyszłość". Spotkanie zostało zorganizowane w Zespole Szkół Nr 8 w Wałbrzychu. Miało ono na celu zapoznanie uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z ofertą wałbrzyskich oraz regionalnych uczelni i szkół policealnych. Na targi przybyli przedstawiciele m.in. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Wałbrzycha i Legnicy, Wałbrzyskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości, Szkoły Policealnej TEB Edukacja i Żak. Młodzież miała okazję zapoznać się z bazą edukacyjną oferowaną przez uczelnie i szkoły policealne. Natomiast przedstawiciele szkół wyższych mogli dowiedzieć się na jakich kierunkach młodzież chce kontynuować naukę. 


01.03.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w dwóch posiedzeniach Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą. Pierwsze posiedzenie odbyło się wspólnie z posiedzeniem Komisji Ustawodawczej i dotyczyło pierwszego czytanie projektu ustawy o zmianie ustawy o repatriacji. Na drugim spotkaniu senatorowie rozpatrywali wnioski o zlecenie zadań o charakterze programowym w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą. 


23.02.2011
Radna Rady Miasta - Renata Wierzbicka z Senatorem RP Romanem Ludwiczukiem oraz Fundacją Zielone Wzgórze zorganizowali wyjazd uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 15 w Wałbrzychu do Warszawy. Do organizacji wyjazdu przyczynili się partnerzy biznesowi, wśród m.in. Ronal Polska sp. z o.o. z Wałbrzycha oraz Kancelaria Adwokacka Lis i Partnerzy z Wrocławia. Pobyt w Warszawie był bogaty w atrakcje. W pierwszej kolejności dzieci zwiedziły Sejm i Senat. Miały okazję uczestniczyć w posiedzeniu Sejmu RP. Odwiedziły także Marszałka Sejmu RP - Grzegorza Schetynę w jego gabinecie. Marszałek poczęstował młodych ludzi słodyczami, pytał także skąd przyjechali i czy podoba im się w stolicy. Następnie ustawiono się do pamiątkowego zdjęcie, a na koniec wizyty dzieci otrzymały upominki. Po zwiedzaniu Parlamentu na uczniów czekał obiad w sejmowej restauracji - Hawełka. Po tym, wycieczka udała się do siedziby TVP przy ul. J.P. Woronicza 17. Uczniowie mieli okazję zobaczyć profesjonalne studia telewizyjne, w których nagrywane są programy emitowane przez Telewizję Publiczną, m.in. Kawa czy herbata, Pytanie na śniadanie. Ostatnim etapem pobytu w stolicy było odwiedzenie Centrum Naukowego Kopernik. Bilety wstępu do tego obiektu ufundowała Fundacja DKMS z Warszawy. Z entuzjazmu jaki dało się zauważyć na twarzach młodych wałbrzyszan widać było, że była to atrakcja, która przyniosła najwięcej frajdy. W późnych godzinach nocnych, po owocnie spędzonym dniu, wycieczka powróciła do Wałbrzycha. 

               


10.02.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym w siedzibie Miejskiego Zarządu Budynków sp. z o.o. w Wałbrzychu. Senator został zaproszony na spotkanie przez Związki Zawodowe działające w spółce. Związki Zawodowe zaniepokojone uchwaleniem Budżetu Miasta na rok 2011 i negatywnymi skutkami, jakie niesie ze sobą wg nich redukcja wydatków, a co za tym idzie zwolnienia pracowników postanowiły spotkać się w celu zaprezentowania swojego stanowiska..


08.02.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w dwóch posiedzeniach Komisji Spraw Unii Europejskiej. Na pierwszym posiedzeniu zapoznano senatorów z informacją rządu o Radzie Europejskiej, której spotkanie odbyło się 4 lutego br. Informacji tych udzielił przedstawiciel Ministeria Spraw Zagranicznych. W następnej części posiedzenia przybliżono senatorom wniosek dotyczący rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady ustanawiającego wspólną organizację rynków rolnych oraz przepisy szczegółowe dotyczącego niektórych produktów rolnych. Drugie posiedzenie Komisji Spraw UE odbyło się łącznie z posiedzeniem Komisji Spraw Zagranicznych. Na początku Ambasador Królestwa Belgii - pan Raoula Delcorde podsumował prezydencję belgijską w Unii Europejskiej. Zapoznano też uczestników posiedzenia z polską polityką europejską w okresie prezydencji belgijskiej w UE, a także z priorytetami prezydencji węgierskiej w Unii Europejskiej (wystąpienie Ambasadora Republiki Węgierskiej - pana Roberta Kissa) i polską polityką europejską w okresie prezydencji węgierskiej w Unii Europejskiej.


06.02.2011
Już po raz kolejny Senator RP Roman Ludwiczuk wziął udział w Biegu Gwarków, który odbył się w pierwszą niedzielę lutego, tradycyjnie w Andrzejówce. Wałbrzyski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował bieg już po raz 32. Tegoroczna edycja zaskoczyła rekordową frekwencją, gdyż w zawodach wzięło udział ponad 600 narciarzy. Senator wystartował w Biegu VIP-ów. 

  


05.02.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk jako patron honorowy uczestniczył w Narciarskim Biegu Krasnali, który odbył się na stadionie w Czarnym Borze. Zorganizowany już po raz XXXII bieg przyciągnął wielu mieszkańców z okolicznych miejscowości oraz turystów. Do konkurencji stanęły dzieci w kilku przedziałach wiekowych na dystansach od 50 do 800 metrów. Po sportowych zmaganiach krasnali odbyła się licytacja - Senator, jako Przyjaciel Gminy Czarny Bór, przekazał na nią fanty. Pieniądze uzyskane z aukcji przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do Szkoły Podstawowej w Czarnym Borze. 

           


3-4.02.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wziął udział w kolejnym posiedzeniu Senatu RP. Senatorowie wprowadzili poprawki do następujących ustaw: o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz o gminach uzdrowiskowych, o świadczeniu pieniężnym przysługującym osobom deportowanym do pracy przymusowej oraz osadzonym w obozach pracy przez III Rzeszę i Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich, o utworzeniu Akademii Lotniczej w Dęblinie, o substancjach chemicznych i ich mieszaninach. Natomiast następujące akty prawne przyjęto bez poprawek: m. In. kodeks postępowania karnego, kodeks wyborczy, ustawę o udzielaniu przez Skarb Państwa wsparcia instytucjom finansowym oraz ustawy o rekapitalizacji niektórych instytucji finansowych. Senator złożył dwa oświadczenia podczas posiedzenia. Pierwsze skierowane do minister edukacji narodowej - Katarzyny Hall w sprawie dowozu dzieci zamieszkałych poza gminą, w której znajduje się szkoła, a drugie skierowane do ministra finansów - Jacka Rostowskiego w sprawie obowiązku podatkowego, który spoczywa na usługodawcy zgodnie z ustawą o podatku VAT. 


20.01.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z Tomaszem Senykiem - Wiceprezesem Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji WPWiK i inwestycji, jakie przedsiębiorstwo zamierza realizować
w 2011 roku. 

*    *   *

Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z Grzegorzem Zalewskim - Prezesem Stowarzyszenia, które było inicjatorem powstania Pomnika Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego. Spotkanie dotyczyło zaangażowania się Senatora w kolejne przedsięwzięcie realizowane przez Stowarzyszenie, a mianowicie umieszczenia Tablicy Rocznicowej na Cmentarzu Komunalnym w Wałbrzychu. Tablica ma upamiętniać 25 rocznicę katastrofy górniczej, która miała miejsce w Wałbrzychu w dniu 22.12.1985 roku. W katastrofie górniczej zginęło 18 górników. Obchody odsłonięcia tablicy zaplanowane były na grudzień 2010 roku, ale złe warunki atmosferyczne uniemożliwiły przeprowadzenie prac oraz zorganizowanie uroczystości. Termin uroczystości zostanie ponownie ustalony już wkrótce. 

*    *   *

Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z przedstawicielami wałbrzyskiego sportu. Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji w sporcie. Senator zapowiedział, że będzie lobbował na rzecz lokalnego sportu zarówno na szczeblu samorządowym, jak i ministerialnym. 


19.01.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wystosował pismo do Donalda Tuska - Prezesa Rady Ministrów dotyczące budowy wałbrzyskiej obwodnicy. Treść uzyskanej odpowiedzi znajduje się obok.

 


11-12.01.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk wziął udział w 68. posiedzeniu Senatu RP. Na posiedzeniu senatorowie wprowadzili zmiany do następujących ustaw: ustawy budżetowej na rok 2011 i do ustawy o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Ustawy: o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego, lasach oraz ustawy o ochronie przyrody oraz o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej zostały przyjęte bez poprawek.


11.01.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk uczestniczył w 130. posiedzeniu Komisji Spraw Unii Europejskiej. Było to posiedzenie wspólne dwóch Komisji: Spraw UE i Gospodarki Narodowej. Zapoznano senatorów z informacją rządu na temat: "Rynek wewnętrzny - nowe sposoby na ożywienie wzrostu gospodarczego po kryzysie" jako priorytet polskiej prezydencji w drugiej połowie 2011 roku.


10.01.2011
Senator RP Roman Ludwiczuk spotkał się z Adamem Góreckim - Wójtem Gminy Czarny Bór. Panowie rozmawiali o współpracy i wsparciu organizacji imprez, które mają mięć miejsce na terenie gminy. Senator objął patronat honorowy nad organizowanym już po raz XXXII Narciarskim Biegiem Krasnali, który odbędzie się w dniu 5 lutego 2011 roku (sobota) o godz. 11.00 na Stadionie w Czarnym Borze. 

W tym roku planowane będą dodatkowe atrakcje m. in. Wójt Gminy organizuje kulig dla wszystkich zainteresowanych uczestników, darmową grochówkę z kotła, wiele konkursów, loterii oraz coroczną licytację różnych przedmiotów darowanych przez Przyjaciół Gminu Czarny Bór. Nowością będzie również duże ognisko, przy którym będzie można się ogrzać. Senator w imieniu Wójta Gminy zaprasza wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska i nie tylko do Czarnego Boru na zawody. 

*    *   *

Senator Roman Ludwiczuk objął patronat honorowy nad organizowaną już po raz drugi akcją "Przyłącz się do walki z białaczką". Dziś w Urzędzie Miejskim odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającemu się Dniu Dawcy. Organizatorami akcji są dwie Radne: Radna Rady Miejskiej - Renata Wierzbicka i Radna Rady Powiatu - Monika Wybraniec oraz ks. z parafii p. w. Św. Wojciecha - ks. Stanisław Wójcik we współpracy z Fundacją DKMS. Radna Rady Miejskiej - Renata Wierzbicka w trakcie konferencji nakreśliła jego ogólny przebieg. 

25 stycznia br. w wałbrzyskiej hali OSiR o godzinie 10.00 rozpocznie się rejestracja potencjalnych dawców. Akcja potrwa do godziny 18.00. Organizatorzy podkreślają jednak, że istnieje możliwość późniejszego zgłoszenia. W czasie konferencji o swoich zmaganiach z chorobą opowiedziała Kasia, 30-letnia Wałbrzyszanka, z myślą o której wznowiono akcję. "Teraz potrzebuję Waszej pomocy. Zostanie dawcą to dar od serca. Liczę na Was" - apeluje Kasia. Do przedsięwzięcia przyłączyli się wałbrzyscy samorządowcy oraz Biskup Świdnicki - ks. Ignacy Dec, dzięki któremu idea "Dnia Dawcy Szpiku Dla Kasi i innych" zostanie nagłośniona podczas niedzielnych Mszy Św. w wałbrzyskich parafiach.

Więcej o rejestracji i zostaniu dawcą na www.dkms.pl 

     


ARCHIWUM WIADOMOŚCI
   » VII Kadencji Senatu RP   rok: | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 |
   » VI Kadencji Senatu RP

 

   Copyright © Roman Ludwiczuk
   Wszelkie prawa zastrzeżone

statystyka

strona główna  |  do góry  |