AKTUALNOŚCI

 

  

17.10.2008

Senator Roman Ludwiczuk został zaproszony na Jubileusz 40-lecia Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu oraz Inaugurację Roku Akademickiego 2008/09 O godz. 9:30 rozpoczęła się uroczysta Msza św. Inauguracyjna w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Szczawnie Zdroju. Po zakończeniu mszy nastąpiło rozpoczęcie Uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego i obchodów 40-lecia w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju: Otwarcie uroczystości, przemówienia inauguracyjne, immatrykulacja studentów, wykład inauguracyjny: " Pierwszeństwo etyki nad techniką" - JE Ksiądz Biskup dr Adam Bałabuch, wręczenie nagród, wystąpienia zaproszonych gości w tym Senatora Romana Ludwiczuka., koncert symfoniczny filharmoników sudeckich. Uroczystą inaugurację zakończono Balem 40-lecia Politechniki Wrocławskiej w Teatrze Zdrojowym.

   

 

Szanowni Państwo

Serdecznie dziękuję za zaproszenie na uroczystość 40 - lecia Politechniki Wrocławskiej w Wałbrzychu oraz inaugurację roku akademickiego 2008 /2009.
Politechnika, jako pierwsza uczelnia w Wałbrzychu, z jej charakterystycznym budynkiem przy ul Wrocławskiej , wpisała się mocno do wałbrzyskiej historii i jest obrazem często przewijającym się we wspomnieniach z naszych lat młodzieńczych.

Przez ostatnie 40 lat Politechnika wspaniale radziła sobie z wyzwaniami naukowymi i wychowawczymi i jestem przekonany, że w kolejnych latach też będzie doskonale służyła młodym ludziom, stawiając sobie coraz to nowe cele. Obecnie w murach uczelni kształci się około 700 studentów na studiach I stopnia - jest to spora liczba, ale mam przeświadczenie, że będzie ona nadal w szybkim tempie wzrastać. Od samego początku istnienia, uczelnia swoimi kierunkami wbijała się zawsze w największe potrzeby rynku. Wielu absolwentów pracowało w kopalniach na wysokich stanowiskach i miało główny wpływ na ich sytuację ekonomiczną i wizerunek. Obecnie wydziały na których prowadzone są zajęcia, m. in. Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektrycznym, Inżynierii Środowiska, Mechanicznym czy Informatyki i Zarządzania, zapewniają nie tylko znakomite wykształcenie, ale również spełniają potrzeby regionalnego rynku pracy.
Nie ulega wątpliwości, że we współczesnej gospodarce wiedza i edukacja są najważniejszymi czynnikami sukcesu. Politechnika Wrocławska kształtuje wiedzę swoich studentów w sposób twórczy i kreatywny, stawiając ich dzięki temu na czele wszystkich absolwentów szkół wyższych.
Dzięki profesjonalnej pracy całej społeczności akademickiej, nie tylko obecnej, ale również minionej, towarzyszącej przez dziesiątki lat, jest to uczelnia otwartości, tolerancji, wolności w wyrażaniu własnych opinii i otwarta na zmiany.
Proszę dzisiaj przyjąć serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu. Kadrze naukowej dziękuję za wysiłek i trud włożony w przekazywanie wiedzy a Studentom natomiast życzę zapału do nauki i śmiałości w działaniu.

 

Z poważaniem

Senator RP
Roman Ludwiczuk

 

 

 

   Copyright © Roman Ludwiczuk
   Wszelkie prawa zastrzeżone

strona główna  |  do góry  |