AKTUALNOŚCI

 

  

8.10.2008 

W poniedziałek na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałbrzychu odbył się Bal Mikołajkowy dla 600 dzieci z klas 1-3 z wałbrzyskich podstawówek. Organizatorami zabawy była Fundacja "Zielone Wzgórze" oraz senator RP Roman Ludwiczuk, a partnerami biznesowymi: Wałbrzyskie Zakłady Koksownicze "Victoria" S.A., EnergiaPro Grupa Tauron S.A. Oddział w Wałbrzychu, Hurtownia Zabawek "Migrama", Ośrodek Sportu i Rekreacji, Teatr Lalki i Aktora, Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Wałbrzychu, Śnieżka- Invest Sp. z o. o. ze Świebodzic, Fabryka Wkładów Odzieżowych CAMELA S.A., Zakłady Urządzeń Technicznych WAMAG, Klub Wolontariatu z Zespołu Szkół Integracyjnych, Klub Sportowy Victoria Górnik Wałbrzych, zespół muzyczny Ładne Kwiatki.

Na hali OSiRu stało 6 dużych choinek. Każda z nich miała swoją nazwę i przypisana była do dzieci z wałbrzyskich szkół uczestniczących w zabawie. Powstało 6 baśniowych krain. Dzieci z PSP 17 ozdabiały choinkę na kolor srebrny, gdyż pochodziły z Krain Gwiazd, dzieci z PSP 28 miały kolor niebieski i były z Krainy Chmurek, dzieci z PSP nr 2 miały kolor złoty i były z Krainy Słoneczka, dzieci z PSP 26 miały kolor czerwony i były z Krainy Biedronki, dzieci z PSP 15 miały kolor biały i były z Krainy Śnieżynek, a dzieci z PSP nr 5 miały kolor fioletowy i były z Krainy Fiołków.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, zabaw i konkurencji, które były nagradzane słodkimi upominkami. Każde dziecko otrzymało od organizatorów czerwone czapeczki mikołajkowe, a od Świętego Mikołaja paczki.
Podczas zabawy mikołajkowej zorganizowany został konkurs na najładniej przystrojoną choinkę, który wygrały dzieci z PSP 15. Nagrodą byłą możliwość zwiedzenia siedziby "Nowych Wiadomości Wałbrzyskich" oraz wywiady z dziećmi, które potem będą zamieszczone w gazecie. Świętemu Mikołajowi pomagały elfy, w które wcielili się koszykarze Victorii Górnik Wałbrzych oraz postaci z krainy bajek, którymi byli wolontariusze z Zespołu Szkół Integracyjnych.

Gośćmi specjalnymi podczas Balu Mikołajkowego był Piotr Kruczkowski Prezydent Miasta Wałbrzycha oraz Augustyn Skrętkowicz Starosta Wałbrzyski.

 

 

   Copyright © Roman Ludwiczuk
   Wszelkie prawa zastrzeżone

strona główna  |  do góry  |